XVI-wieczny ołtarz z szarego marmuru i alabastru, unikatowe meble w stylu empire i biedermeier to niektóre z zabytków skatalogowanych przez studentów historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu (Podkarpackie) i tamtejszym kościele św. Michała Archanioła.
Około stu zdjęć prezentujących codzienne życie na Podhalu z przełomu XIX i XX w., autorstwa hr. Klementyny Szembekowej z Dzieduszyckich, będzie można we wrześniu zobaczyć w Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu (Podkarpackie). Wśród postaci na zdjęciach znaleźli się m.in. Witkacy i św. Brat Albert.
13 deskali przedstawiających błogosławioną rodzinę Ulmów, znalazło się na wystawie „Samarytanie z Markowej”, którą od środy można oglądać w pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu. Malowidła powstały na podstawie archiwalnych zdjęć Józefa Ulmy, a wykonał je artysta street artu Arkadiusz Andrejkow.
Zabytkowy album z 1833 roku, będący unikalną monografią zespołu parkowo-pałacowego w Zarzeczu, wzbogacił kolekcję Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu (Podkarpackie). Autorką albumu jest pierwsza właścicielka zarzeckiej rezydencji, hrabina Magdalena z Dzieduszyckich Morska.
Dwa unikatowe przedmioty związane z postacią hr. Włodzimierza Dzieduszyckiego, pierwszego ordynata poturzycko-zarzeckiego: jego wizytówka oraz rachunek za zakupy w londyńskiej manufakturze, to najnowsze eksponaty, które trafiły do Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu (Podkarpackie).
Sześć kolejnych mebli z pierwszej połowy XIX w.: dwa stoły, sekretarzyk, toaletka, kosz na papiery i spluwaczka, stanowiących niegdyś pierwotne wyposażenie pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu, powróciło po odnowieniu na swoje miejsce.
Kolejne meble z pierwotnego wyposażenia pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu, jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych Podkarpacia, odzyskują swój dawny blask. Zakończenie prac konserwatorskich planowane jest na grudzień br.
Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu (Podkarpackie), znajdujące się w ich dawnej rezydencji, właśnie skończyło 15 lat. Liczący obecnie ponad 200 lat pałac jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych na Podkarpaciu. W PRL służył najpierw jako szkoła rolnicza, potem popadł w ruinę. Obecnie zachwyca blaskiem.
Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu (Podkarpackie), znajdujące się w ich dawnej rezydencji, promuje się na TikToku. Pokazuje XIX-wieczne pałacowe wnętrza, pamiątki po założycielach oraz pałacowy park. Liczący obecnie ponad 200 lat zarzecki pałac to jedna z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych na Podkarpaciu.
XIX-wieczna grafika przedstawiająca park i pałac w Zarzeczu (Podkarpackie), dawną siedzibę zasłużonego dla kraju rodu Dzieduszyckich, trafiła do zbiorów tamtejszego muzeum. Jak zapewniają muzealnicy, tego typu ryciny należą do rzadkości na rynku sztuki, ale ich wartość jest głównie historyczna.