Wirtualną ekspozycję, która przybliża historię pierwszego transportu Polaków do niemieckiego obozu Auschwitz, stworzyło Muzeum Auschwitz w Google Cultural Institute – podało w poniedziałek biuro prasowe Muzeum.
Muzeum Historii Polski udostępniło w internecie wystawę poświęconą Lidii Ciołkoszowej – działaczce niepodległościowej i socjalistycznej: publicystce i historyczce, członkini emigracyjnej PPS, autorce prac z dziejów ruchu socjalistycznego, redaktorce „Mojego wieku” Aleksandra Wata.
Muzeum Historii Polski przygotowało już 12. wystawę internetową na platformie Google Cultural Institute. Ekspozycja pt. „Droga do Indii. Polskie osiedla w Balachadi i Valivade” przedstawia losy polskiej ludności cywilnej ewakuowanej w 1942 roku do Iranu ze Związku Sowieckiego wraz z Armią Andersa. Spośród ponad 40 tys. cywilów, ok. 6 tys. znalazło schronienie w Indiach.
Z okazji 40. rocznicy ogłoszenia „Apelu do społeczeństwa i władz PRL” – oficjalnego powstania Komitetu Obrony Robotników - Muzeum Historii Polski przygotowało wystawę internetową „Chcieliśmy po prostu być z nimi…”. Komitet Obrony Robotników i Komitet Samoobrony Społecznej „KOR” (1976-1981). Przybliża ona kontekst powstania i działalność KOR, a potem KSS „KOR” – pierwszej legalnej inicjatywy opozycyjnej wobec reżimu komunistycznej władzy w Europie Środkowo-Wschodniej.
Wirtualną wystawę, ukazującą historię utworzonego w 1942 r. przez Niemców getta Theresienstadt i deportacji wiezionych w nim Żydów do obozu Auschwitz, stworzyło Muzeum Auschwitz w Google Cultural Institute – podało w piątek biuro prasowe Muzeum.
British Museum poinformowało w czwartek, że umieściło 4500 zdjęć swoich eksponatów w Google Cultural Institute. CGI to platforma amerykańskiego giganta internetowego, której celem jest zachowanie i promowanie kultury w sieci.
Wirtualną wystawę, która przybliża historię wojskowego ruchu oporu zorganizowanego przez polskich więźniów w niemieckim obozie Auschwitz, stworzyło Muzeum Auschwitz w Google Cultural Institute – podało w piątek biuro prasowe Muzeum.