Obrazy Stanisława Westwalewicza, namalowane podczas jego wojennej wędrówki z Armią Andersa zostały zaprezentowane we wtorek podczas wystawy otwartej w Muzeum AK w Krakowie. Pokaz towarzyszy obchodom 75. rocznicy przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową.
Wizerunki pięknych dam, kurtyzan, poetek, wojowniczek i matek można od wtorku oglądać na wystawie "ONNA – piękno, siła, ekstaza” w Muzeum Narodowym w Krakowie. To prezentacja ponad 120 japońskich drzeworytów i prac malarskich ukazujących piękno, ale i siłę kobiet.
Wystawa polskiego twórcy plakatów Piotra Karczewskiego została otwarta w poniedziałek w Instytucie Polskim w Budapeszcie. Artysta przez tydzień poprowadzi warsztaty dla studentów budapeszteńskiego Uniwersytetu Metropolitan.
Fotosy i zdjęcia z planów filmów, realizowanych w Parku Etnograficznym w Tokarni k. Kielc, będą prezentowane na wystawie w Dworku Laszczyków Muzeum Wsi Kieleckiej od wtorku. W skansenie powstawały ujęcia m. in. do „Wołynia”, „Papuszy” i „Ślubów panieńskich”
Zdjęcia dzieł sztuki wykonanych nielegalnie i z narażeniem życia przez więźniów w niemieckich obozach, które znajdują się w zbiorach Muzeum Auschwitz, mogą przez najbliższy miesiąc oglądać kadeci z amerykańskiej akademii wojskowej w West Point – podało Muzeum.
33 prace Zofii Stryjeńskiej, uważanej za najwybitniejszą malarkę polskiego XX-lecia międzywojennego, będzie można oglądać od wtorku na wystawie w galerii "Panorama" na dworcu PKP w Tarnowie. Pokaz inauguruje obchody 90-lecia tarnowskiego Muzeum Okręgowego.
Kilkadziesiąt plansz ilustrujących tworzenie i rozwój Centralnego Okręgu Przemysłowego można oglądać w Stalowej Woli na wystawie „Od niepodległości do nowoczesności”. Ekspozycja inauguruje tamtejsze obchody 80. rocznicy utworzenia COP.
Do soboty w Teatrze Rozmaitości w Warszawie, a następnie - do końca marca - w ATM Studio można oglądać wystawę zdjęć aktora i fotografa Tomasza Tyndyka. Fotografie przedstawiają aktorów w trakcie przedstawień, prezentowane są też autoportrety artysty.
Wystawę malarskich prac Mariana Bogusza i Zbigniewa Dłubaka - cenionych artystów polskiej sztuki drugiej połowy XX wieku – można od piątku oglądać w nowej siedzibie Fundacji Stefana Gierowskiego w Warszawie. Ekspozycja będzie otwarta do 19 marca.