W warszawskiej Kordegardzie przygotowana została wystawa pt. "Dziś poniedziałek, 11 listopada". Prezentuje ona zagraniczne komentarze - m.in. prasowe - odnoszące się do odzyskania suwerenności przez Polskę w 1918 r.
Zdjęcia Hartwiga, Bułhaka, Beyera, Witkacego, Rydet, Horowitza i Niedenthala znalazły się na wystawie, która wraz z aukcją została zorganizowana ramach jubileuszowej 15. edycji projektu Fotografia Kolekcjonerska. Wystawa będzie czynna do 17 listopada - dnia aukcji.
Ok. 30 prac - obrazy, rysunki, grafika, wideo, fotografie oraz obiekty - artystki sztuk wizualnych młodego pokolenia Natalii Szostak pokaże Gdańska Galeria Fotografii, oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku. Wernisaż wystawy pt. "Natalia Szostak. Ciało doskonale czarne" - w czwartek.
"Rzut w minione stulecie" - tak zatytułowano wystawę, przygotowaną na 90. rocznicę powstania sekcji koszykówki Polonii Warszawa. Wernisaż tej ilustrowanej opowieści o ludziach, miejscach i wydarzeniach związanych z historią "Czarnych Koszul" odbył się w sobotę.
Ponad 300 dzieł sztuki - rzemiosło artystyczne, rzeźby, malarstwo, grafikę i rysunek – można będzie oglądać od niedzieli w Muzeum Narodowym w Gdańsku na wystawie „Grzech. Obrazy grzechu w sztuce europejskiej od XV do początku XX wieku”.
Prace Witkacego, Stanisława Wyspiańskiego, Olgi Boznańskiej czy Leona Wyczółkowskiego, wykonane techniką pastelu, oglądać będzie można w warszawskim Muzeum Narodowym. Wystawa „Mistrzowie pastelu” będzie czynna od czwartku.
Wernisaż wystawy Wojciecha Fangora, przygotowanej jeszcze za życia artysty, odbędzie się w piątek w Galerii Domu Artysty Plastyka w Warszawie. Fangor zaliczany jest do grona najwybitniejszych polskich artystów XX w.