„Głód” wg głośnej książki Martina Caparrosa przeniosła na deski teatralne Aneta Groszyńska. Spektakl, który może przypominać musical, będzie można od soboty oglądać na scenie Narodowego Starego Teatru w Krakowie.
Studenci łódzkiej ASP w ramach zajęć z wzornictwa wezmą udział w konkursie na projekt artystyczny przestrzeni nowego osiedla mieszkaniowego w Łodzi, ogłoszony przez dewelopera. Inspiracją dla projektu ma być awangarda – kierunek, który w 2017 r. obchodzić będzie swoje stulecie.
Tematem tej sztuki jest chciwość i jej skutki w postaci radykalizowania się postaw społecznych - tak reżyser Jacek Poniedziałek opowiada o utworze "Bydło" Szczepana Orłowskiego. Premiera przedstawienia odbędzie się 20 grudnia w warszawskim Teatrze Studio.
Michał Jakubik, Marcin Łukawski, Michał Montowski, Tomasz Perkowski i Adam Suprynowicz - to laureaci Złotych Mikrofonów 2016, nagród za wysoki poziom sztuki radiowej oraz osiągnięcia dla radia publicznego. Nagrody wręczono w środę w Warszawie.
Ponad 60 tys. zdjęć znawcy fotografii Wojciecha Tuszki przekazano do Narodowego Archiwum Cyfrowego. Pochodzą z lat 1953-2002, przedstawiają miasta m.in. Warszawę i wsie w Polsce, widoki Moskwy, Kijowa czy Lipska oraz ludzi ze środowiska zawodowego autora.
Premiera spektaklu Jarosława Murawskiego "Komeda" poświęconego życiu i twórczości przedwcześnie zmarłego polskiego kompozytora i jazzmana Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego odbędzie się w piątek w Teatrze Nowym w Łodzi. Przedstawienie wyreżyserowała Lena Frankiewicz.
Ponad 2 tys. zdjęć - głównie reporterskich - Wojciecha Plewińskiego zostanie udostępnionych w cyfrowym archiwum artysty przygotowanym przez Fundację Sztuk Wizualnych. Premierę portalu zaplanowano na piątek.
Ponad 70 prac prezentujących współczesne kierunki artystyczne będzie można obejrzeć na wystawie towarzyszącej V Międzynarodowemu Biennale Obrazu "Quadro-Art". Ekspozycja w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zostanie otwarta w czwartek.
Tradycyjne śląskie szopki, zwane betlejkami, będzie można obejrzeć i porównać z tymi budowanymi w innych częściach Polski podczas wystawy pt. „Ślonsko betlyjka”, która zostanie w czwartek otwarta w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.
Sejmowa komisja finansów publicznych opowiedziała się w środę za nowelizacją tegorocznego budżetu i utworzeniem rezerwy, z której można by sfinansować zakup kolekcji książąt Czartoryskich, w tym "Damy z gronostajem" Leonarda da Vinci.