Józef Skrzek – multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor, lider i założyciel grupy SBB - odbierze w najbliższą niedzielę tytuł honorowego obywatela Siemianowic Śląskich. Uroczystości uświetni koncert plenerowy, który będzie także transmitowany w internecie.
W budynku Szkoły Podstawowej nr 8 w Siemianowicach Śląskich zawieszono w piątek tablicę upamiętniającą rodzinę Kobylców z Michałkowic, która podczas wojny narażając własne życie dała schronienie ok. 70 Żydom.
Pierwszą część remontu Pałacu Rheinbabenów w dzielnicy Siemianowic Śląskich – Michałkowicach – zakończył oficjalnie w piątek miejscowy samorząd. Było to zabezpieczenie i odnowienie obiektu od zewnątrz. Remont wnętrz ma ruszyć jeszcze w tym roku.
Blisko 110-letnią halę sportową w Siemianowicach Śląskich otwarto w piątek po południu po remoncie. Odnowienie obiektu, wraz z jego termomodernizacją, wsparły środki unijne przeznaczone na poprawę efektywności energetycznej infrastruktury publicznej.
Ponad 100-letnią krytą pływalnię miejską w Siemianowicach Śląskich otwarto w piątek po południu po koniecznym kilkunastomiesięcznym remoncie. Przywrócenie zabytkowego obiektu do życia wsparły środki unijne na rewitalizację obszarów zdegradowanych.
Zamiast Hanki Sawickiej – Londyńska, zamiast Oskara Langego – Mikołaja Reja, a w miejsce Karola Świerczewskiego – Śląska. W taki sposób zmienią się nazwy niektórych ulic w Siemianowicach Śląskich – zdecydowali w czwartek lokalni radni.
W budynku dawnej maszynowni zlikwidowanej kopalni „Michał” w Siemianowicach Śląskich i w jego otoczeniu powstał Park Tradycji. Znalazły się w nim eksponaty związane ze śląskim przemysłem, sala koncertowa, restauracja. Koszt inwestycji wyniósł 16 mln zł. Odnowiono także stojącą obok 56-metrową wieżę wyciągową szybu „Krystyn”. W niedzielę oficjalnie otwarto zrewitalizowany kompleks. Obraz św. Barbary, który w przeszłości znajdował się w kopalni, uroczyście przeniesiono do nowego obiektu po mszy św. w miejscowym kościele.