Prace chińskiego malarza Yang Shuanglina, którego twórczość nawiązuję do tradycyjnego malarstwa chińskiego, będzie można od wtorku zobaczyć na wystawie w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.
Oryginalne partytury, nagrody, fotografie czy maski pośmiertne wybitnych twórców związanych z Katowicami będzie można oglądać na wystawie pt. „Katowice – muzyczna metropolia”, która 7 grudnia zostanie otwarta w Muzeum Historii Katowic.
Blisko 50 plansz z archiwalnymi fotografiami przedstawiającymi skutki największego w historii polskiego przemysłu chemicznego pożaru, znajdzie się na wystawie upamiętniającej katastrofę, do której doszło przed 45 laty w Rafinerii Nafty w Czechowicach-Dziedzicach.
Ponad 300 fotografii z albumów rodzinnych osób nagranych w ramach Archiwum Historii Mówionej DSH i Ośrodka KARTA można oglądać na wystawie w stołecznym Domu Spotkań z Historią. Zdjęcia pochodzą z okresu od II połowy XIX do lat 90. XX wieku.
Najważniejsze osiągnięcia bonifratrów w zakresie medycyny przypomina wystawa otwarta w holu głównym Szpitala Zakonu Bonifratrów w Krakowie. Bracia mają się czym chwalić: są uważani za twórców nowoczesnej dokumentacji medycznej i pionierów całościowego podejścia do leczenia chorych.
Swoje najnowsze nabytki, 35 prac - w tym nowoczesną biżuterię i przedmioty codziennego użytku - autorstwa 16 polskich i zagranicznych artystów, prezentuje na otwartej w czwartek wystawie gdańskie Muzeum Bursztynu.
Fotografie z otwarcia Muzeum Więzienia Pawiak, czy fragment apelu odczytanego podczas uroczystości przez jednego z dawnych więźniów - można zobaczyć na czynnej od poniedziałku wystawie "Ślady Pamięci", kończącej obchody 50-lecia placówki.
Prace wybitnego plakacisty, grafika Marcina Mroszczaka można od soboty oglądać w Galerii Saskiej, czyli na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego w Lublinie. Na ekspozycji zaprezentowano kilkadziesiąt plakatów artysty m.in. do filmów, spektakli, kampanii reklamowych.
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz z goszczącym w Krakowie prezydentem Słowacji Andrejem Kiską zwiedzili w piątek wystawę „Koszycka moderna”. Szefowie państw ocenili, że wystawa zbliża Polskę i Słowację oraz pokazuje bliskość kulturową obu krajów.