Ekspozycję poświęconą Józefowi Piłsudskiemu otwarto w poniedziałek w Wojewódzkim Domu Kultury (WDK) w Kielcach. To pierwsza z sześciu wystaw pod wspólnym tytułem „Ojcowie Niepodległości".
8 listopada na antenie TVP Historia rusza cotygodniowy cykl filmów dokumentalnych opowiadających o najważniejszych wydarzeniach i postaciach w historii Polski od przełomu XIX i XX wieku po rok 2004. Koproducentem cyklu jest Muzeum Historii Polski.
Spektakl "Legiony to..." z udziałem osób niedowidzących i niewidomych oraz młodzieży licealnej przygotował w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Teatr Dramatyczny w Białymstoku. Pokaz odbędzie się w niedzielę, 10 listopada.
Zofia Romaszewska - współtwórczyni Biura Interwencji Komitetu Obrony Robotników oraz sędzia Bogusław Nizieński - weteran AK i b. Rzecznik Interesu Publicznego zostali we wtorek uhonorowani przez prezydenta i premiera z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Polski.
W roku 2019 celebrujemy 100-lecie odbudowywania państwa polskiego. 100 lat temu powstawało wiele ważnych dla naszego kraju instytucji, a nasz kraj się formował - powiedział PAP dyrektor Biura Programu „Niepodległa” Jan Edmund Kowalski.
Papież Franciszek mówił w środę na audiencji generalnej o stuleciu uznania niepodległości Polski przez Watykan i wznowienia stosunków dyplomatycznych. Zwracając się do Polaków zapowiedział na czwartek ceremonię posadzenia polskiego dębu w Ogrodach Watykańskich.
"Od Biskupstwa Polowego do Ordynariatu Polowego”, to tytuł wystawy plenerowej, która na 50 planszach ukazuję historię ostatnich stu lat duszpasterstwa wojskowego. Plansze można zobaczyć na okalającym stołeczne Łazienki Królewskie ogrodzeniu od strony Alej Ujazdowskich.
Jednomyślną decyzją kapituły Nagród Sportowych Polskiego Radia, które wręczono w środę w Warszawie, tytułem Trenera Stulecia wyróżniono Feliksa "Papę" Stamma. "To wielki honor odbierać taką nagrodę" - podkreśliła prawnuczka wybitnego szkoleniowca pięściarzy Paula Stamm.
Parlament węgierski przyjął w środę ustawę z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w której upoważnił rząd w Budapeszcie do podjęcia działań na rzecz budowy polsko-węgierskiej przyjaźni w następnych pokoleniach.
Aktorka Stanisława Celińska, podróżnik Aleksander Doba i dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski są wśród odznaczonych przez prezydenta Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Dziękuję za wszystko co państwo czynicie dla Polski - mówił Andrzej Duda.