Zmarł Solomon Haym, jeden z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych. Pochodził z rodziny sefardyjskich Żydów z Leszna, skąd w młodości emigrował do Ameryki. Został bankierem i głównym finansistą antyangielskiej rewolucji zbuntowanych kolonii. Prawdopodobnie poznał wtedy Tadeusza Kościuszkę i Kazimierza Pułaskiego.
Urodził się Karol Kurpiński, kompozytor, autor melodii do „Warszawianki” i przez 30 lat dyrygent orkiestry Teatru Narodowego w Warszawie. Był też nadwornym kapelmistrzem cara Aleksandra I i członkiem Warszawskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.
W Warszawie zmarł Antoni Tyzenhauz, podskarbi nadworny litewski, starosta grodzieński; zarządca litewskich ekonomii króla Stanisława Augusta Poniatowskiego; założyciel licznych manufaktur, które okazały się jednak nieopłacalne.
W Wielkiej Lipie na Śląsku urodził się Iwan Dybicz, feldmarszałek rosyjski, uczestnik wojen napoleońskich, dowódca armii rosyjskiej w wojnie z Turcją (1828–1829); głównodowodzący wojsk carskich w czasie Powstania Listopadowego, pokonał wojska polskie pod Ostrołęką w maju 1831 r.
W Roszkach pod Krotoszynem urodził się Adam Kasper Mierosławski, żołnierz armii Księstwa Warszawskiego, podpułkownik armii francuskiej, uczestnik Powstania Listopadowego, kawaler krzyża Virtuti Militari i Legii Honorowej. Ojciec Ludwika Mierosławskiego.