W Tarnowie urodziła się Dorota Kłuszyńska (z domu Pilcer) działaczka społeczna, feministka, członek Rady Naczelnej PPS i Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego.
W Kolonii urodził się Konrad Adenauer, niemiecki prawnik i polityk, kanclerz RFN w latach 1949–1963.
W Podgórzu (obecnie cz. Krakowa) urodził się Adolf Nowaczyński, pisarz, publicysta, satyryk, działacz polityczny i społeczny; w okresie międzywojennym związany z obozem narodowo-demokratycznym.
W San Francisco urodził się Jack London (właśc. John Griffith Chaney), amerykański pisarz, autor m.in. powieści „Zew krwi”, „Martin Eden”, „Bellew Zawierucha”.
Debiut teatralny Ludwika Solskiego. Aktor wystąpił pod pseudonimem „Mancewicz” w roli Alberta w sztuce Paula Fevala, „Syn diabła”, wystawionej w Teatrze Krakowskim.
W Krakowie urodził się Józef Hofmann, pianista, kompozytor, wynalazca.
W Wierzbnie urodził się Adam Grzymała-Siedlecki, dramatopisarz, krytyk literacki.
W Główczynie k. Kalisza urodziła się Maria Koszutska „Wera Kostrzewa”, działaczka komunistyczna, współzałożycielka PPS-Lewicy, członek KPRP i KPP.
W Łętowie-Dębie urodził się Romuald Jałbrzykowski, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski (1925–1926), arcybiskup metropolita wileński (1926–1955).
W Rzeszowie urodził się Jan August Kisielewski, satyryk, dramatopisarz, krytyk teatralny; twórca Młodej Polski; zasłynął jako autor „Karykatur”, „W sieci”.
W Mikluszowicach urodził się Jan Ptaśnik, historyk, mediewista, profesor uniwersytetów we Lwowie i Krakowie, wieloletni redaktor „Kwartalnika Historycznego”.
We Lwowie zmarł Seweryn Goszczyński, pisarz, poeta, publicysta, działacz społeczny, uczestnik Powstania Listopadowego.
W Wysokiem Mazowieckiem urodził się Jan Kucharzewski, polityk, historyk, publicysta, w latach 1917–1918 premier rządu Rady Regencyjnej.
W Paryżu zmarła George Sand, właściwie Aurore Dudevant, powieściopisarka, eseistka, autorka dramatów; przyjaciółka i towarzyszka życia Fryderyka Chopina.
We Lwowie zmarł Aleksander Fredro, komediopisarz, poeta i pamiętnikarz, autor m.in. „Zemsty”, „Ślubów panieńskich”, „Dożywocia” i pamiętnika „Trzy po trzy”. Żołnierz armii Księstwa Warszawskiego, uczestnik kampanii rosyjskiej 1812 r.
W Grabowie nad Pilicą urodziła się Maria Komornicka, pisarka, tłumaczka, krytyk literacki; od 1907 roku występująca pod nazwiskiem Piotr Włast.
W Paryżu zmarł Józef Szermentowski, malarz.
We Lwowie urodził się Stanisław Kętrzyński, historyk, dyplomata.
W okolicach Mińska urodził się Gabriel Czechowicz, prawnik, minister skarbu w latach 1926–1929. W marcu 1929 r. Sejm uchwalił wniosek o postawienie go przed Trybunałem Stanu.
W Petersburgu zmarł Aleksander Czekanowski, geolog, geograf, badacz Syberii, na którą trafił jako zesłaniec po Powstaniu Styczniowym; na jego cześć jedno z górskich pasm w Jakucji nazwano Górami Czekanowskiego.
W Krakowie urodził się Stanisław Kutrzeba, historyk prawa, profesor, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Urodził się Konstanty Janicki, zoolog, twórca warszawskiej szkoły parazytologii.
W Wyłkowyszkach na Litwie urodził się Marian Lalewicz, architekt, profesor Warszawskiej Szkoły Sztuk Pięknych.
W Wiszniewie na Litwie urodził się Mieczysław Karłowicz, kompozytor, dyrygent, pionier taternictwa i narciarstwa rekreacyjnego. Był reprezentantem idei artystycznych „Młodej Polski” w muzyce.
W Warszawie zmarła Narcyza Żmichowska, poetka, powieściopisarka, autorka prac pedagogicznych oraz podręczników, aktywnie działająca w ruchu emancypacyjnym.