We wsi Saracea na Podolu urodził się Zygmunt Miłkowski, ps. Teodor Tomasz Jeż, pisarz, publicysta, działacz społeczny i niepodległościowy; współzałożyciel i prezes Ligi Polskiej.
W Zakopanem urodził się Maciej Sieczka, jeden z pierwszych przewodników tatrzańskich, autor wielu pierwszych wejść na tatrzańskie szczyty, m.in. na Świnicę, Mnicha i Mięguszowiecki Szczyt.
W Wiedniu obyła się premiera IX Symfonii Ludwiga van Beethovena.
W Paryżu zmarł Ludwik XVIII, król Francji panujący od 1814 r.
W Pułtusku urodził się Włodzimierz Wolski, poeta, pisarz, autor m.in. libretta do opery Stanisława Moniuszki „Halka”.
W Nowym Wiśniczu urodził się Juliusz Kossak, malarz, ilustrator; autor wielu obrazów przedstawiających sceny historyczne i batalistyczne.
Zmarł Kajetan Stuart, oficer Legionów Polskich we Włoszech, ranny (w przegranej przez wojska francusko-polskie) bitwie pod Trebbią w 1799 r. W armii Księstwa Warszawskiego dowodził obroną Częstochowy (przed Austriakami w 1809 r.), a jako dowódca 8 Pułku Piechoty wziął udział w wyprawie Napoleona na Moskwę. Po upadku Napoleona przeszedł na służbę cara Aleksandra I i uzyskał awans generalski.
W Londynie zmarł James Parkinson, lekarz, przyrodnik; w 1817 r. jako pierwszy opisał „drżączkę poraźną” – schorzenie nazywane dziś chorobą Parkinsona.