W wieku prawie 102 lat zmarła Marianna Krasnodębska. Podczas II wojny światowej była dowódcą drużyny AK w Piaskach koło Świdnika. Za pomoc Żydom z tamtejszego getta została w 2001 r. uhonorowana tytułem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata.
Zmarła prof. Barbara Szacka, wybitna socjolożka, autorka pionierskich w skali światowej prac nad pamięcią zbiorową, a także opracowań dotyczących Stanisława Staszica.
Zmarł Zeev Baran, izraelski architekt rodem z Wilna, od 1999 r. konsul honorowy RP w Jerozolimie. Wspierał działania na rzecz przełamania negatywnych stereotypów i uprzedzeń w relacjach polsko-żydowskich. Zaangażował się też w odnowienie polskiej kwatery na katolickim cmentarzu na Syjonie w Jerozolimie.
W wieku 95 lat zmarła Alicja Schnepf. W czasie II wojny światowej razem z matką w mieszkaniu na warszawskiej Pradze ukrywała Żydów i została za to pół wieku później odznaczona tytułem Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata. W PRL-u pracowała jako maszynistka i sekretarka w Urzędzie Bezpieczeństwa i z tego powodu w III RP odebrano jej rentę specjalną.
W wieku 93 lat zmarła Danuta Kobylińska-Walas, pierwsza w Polsce kobieta z uprawnieniami kapitana żeglugi wielkiej, dowodziła m.in. w latach 60. masowcami „Bieszczady” i „Kopalnia Wujek”.
Zmarł Jarosław Klejnocki, poeta i krytyk literacki, w latach 2010-2024 dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza.